کشف اولین ظروف پلاستیکی رنگی تولید شده در دنیا در کشور فیلیپین

ظروف پلاستیکی رنگی محکم وارد زندگی روزمره شده اند، پلاستیک نیز به طور فعال برای نگهداری مواد غذایی استفاده می شود، انتخاب موادی که با غذا در تماس هستند باید با مسئولیت پذیری انجام شود.

فواید ظروف پلاستیکی مواد غذایی
استحکام – قدرت.
سبک وزن.
فرم های راحت
در برابر مایعات و چربی ها مقاوم است.
مقاومت در برابر سایش.
قابل استفاده در فریزر و مایکروویو (نه همه مواد).
ظاهر زیبا
انواع
ظروف پلاستیکی مواد غذایی را می توان به ظروف (تولید کنندگان مواد غذایی را در آن بسته بندی می کنند) و ظروف (برای نگهداری، گرم کردن غذا استفاده می شود، می تواند یکبار مصرف و قابل استفاده مجدد باشد) تقسیم می شود.


محصولاتی با اندازه های مختلف وجود دارد: از کوچک (با حجم 0.1 لیتر) برای ادویه جات ترشی جات گرفته تا سه لیتری بزرگ یا بیشتر که در آن راحت است یک شام تهیه شده برای خانواده ذخیره شود.

از نظر شکل، مرسوم است که جعبه های ناهار و گزینه ها را با درب قابل جابجایی تشخیص دهید. جعبه های ناهار می توانند محفظه هایی برای چندین ظرف داشته باشند.

ظروف ساخته شده از پلی پروپیلن (PP) به عنوان مناسب ترین ظروف برای تماس با مواد غذایی شناخته می شوند.

رژیم دما (از -40 تا +120 درجه سانتیگراد) اجازه می دهد تا از آنها برای گرم کردن غذا در اجاق مایکروویو استفاده کنید. مناسب برای نگهداری مواد غذایی آماده و محصولات نیمه تمام
همچنین اعمال شود:

پلی استایرن. به دلیل عدم امکان بازیافت، استفاده نامطلوب است. دمای مجاز: از -30 تا +80 درجه سانتیگراد، غذا را نمی توان گرم کرد.
پلی اتیلن ترفتالات (PET). دمای مجاز از -40 تا +60 درجه سانتیگراد. اغلب برای ساخت بطری استفاده می شود.
علامت گذاری
روی ظروف غذا باید نشانی از نوع پلاستیک (PP یا عدد 5 در مثلث فلش ها) وجود داشته باشد. نماد “چنگال و لیوان” مورد نیاز است، یعنی مناسب بودن محصول برای تماس با غذا.

ممکن است دیگران وجود داشته باشند:
“دانه برف” (گاهی اوقات با نشانه دما) – می توان در فریزر استفاده کرد.
“مایکروویو” – مجاز به گرم کردن غذا در مایکروویو است.
خطوط عمودی موج دار که دما را نشان می دهد – دمای مجاز گرمایش؛
صفحات با خطوط اریب یا چکه – قابل شستشو در ماشین ظرفشویی.

ظروف پلاستیکی مواد غذایی که به درستی انتخاب شده اند، ایمن هستند و به منظم نگه داشتن یخچال کمک می کنند، مواد مدرن و طراحی متنوع آنها را به انتخاب خوبی برای آشپزخانه تبدیل کرده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما