کتونی آدیداسی که سرعت دو شما را افزایش می دهد

کفش‌های مخصوص دویدن مانند کتونی آدیداس به طور خاص برای این ورزش طراحی شده‌اند تا حرکت پا و مچ پا را تقویت و هدایت کنند.

اگر تا به حال پس از دویدن دچار آسیب به لگن، پا درد یا مچ پا درد شده اید، ممکن است به این دلیل باشد که کفش مناسب نپوشیده اید.

چه بین استفاده از یک کفش دویدن یا دویدن با پای برهنه، یا بین یک کفش دویدن و یک کفش معمولی یکی را انتخاب کنید، یک کفش دویدن می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد.

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۵ در Sports Medicine منتشر شد، نشان داد که دویدن با کفش‌های مخصوص دویدن سبک، برخلاف دویدن با کفش‌های سنگین، انرژی و تلاش کمتری مصرف می‌کند.

منطقی است کفش های سبک تر یا اصلاً بدون کفش، هر قدم را نسبت به زمانی که مجبور به بلند کردن کفش های سنگین هستید، چالش برانگیزتر می کند. با انتخاب سبک‌ترین کفش‌هایی که هنوز پشتیبانی مورد نیاز شما را فراهم می‌کنند، از مزایای آن بهره مند شوید.

کفش های مخصوص دویدن به طور خاص برای محافظت بیشتر از پاهای شما نسبت به کفش های معمولی ساخته شده اند.

یک زیره میانی از شما در برابر احساس اجسام سخت در هنگام دویدن بر روی آنها محافظت می کند و ضربه بیشتری را از هر قدمی که برمی دارید جذب می کند.

هرچه زیره میانی نرم تر باشد، بالشتک و محافظت بیشتری دارد. با این حال، کفش های میانی نرم تر دوام زیادی ندارند و باید زودتر کفش های جدید بخرید.

اورپروناسیون در اصل به این معناست که هنگام دویدن پای خود را بیش از حد به سمت داخل بچرخانید. این باعث می شود ساق پای شما به سمت داخل متمایل شده و زانوی شما را نادرست تراز کند.

هنگامی که هنگام دویدن بیش از حد پای خود را پروونه می کنید، در معرض خطر ابتلا به آتل ساق پا، فاشیای کف پا، بونیون و سایر مشکلات پا هستید.

می توانید کفش های مخصوص دویدن را بخرید که به طور خاص برای رفع این مشکل طراحی شده اند.

این کفش‌ها دارای مواد محکم‌تری در قسمت داخلی زیره‌ی میانی خواهند بود که حمایت بیشتری را فراهم می‌کند و از چرخش پای شما به داخل جلوگیری می‌کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما