دستکش نخی مشکی که موجب درمان بیماری پوستی پسوریازیس می شود

آفتاب راحت فصل بهار شروع به ایجاد تاول برای کسانی که پوست دستشان حساس است کرده است، روند پوشیدن روسری و دستکش نخی مشکی را مجدداً تنظیم کرده است.

از چند سال گذشته، روند پوشاندن پوست در معرض آفتاب با دستکش و روسری برای جلوگیری از اشعه ماوراء بنفش (UV) که باعث آفتاب سوختگی، برنزه شدن آفتاب و رنگدانه ها می شود، افزایش یافته است.

نه تنها دختران، بلکه حتی پسرها، به ویژه دانشجویان دانشگاه، ترجیح می دهند هنگام بیرون رفتن در آفتاب، دست و صورت خود را بپوشانند.

با این حال، کارشناسان می گویند در انتخاب مواد مناسب برای پوشاندن صورت و پوست در معرض باید دقت شود.

در حین صحبت با خریداران در مغازه های مختلف شهر، متوجه شدیم که دختران زیادی از کیفیت مناسب دستکش ها و روسری هایی که از نفوذ اشعه های مضر فرابنفش جلوگیری می کند آگاه نیستند.

به گفته دیمپل کومار، یک مغازه دار در بازار دالمندی، مواد مصنوعی، به ویژه روسری های ابریشمی چاپ شده، در مقایسه با پنبه مد و تقاضا بیشتری دارند.

اما، این یک روند اشتباه است. لباس‌های ضد آفتاب نیز در دسترس هستند که با یک ماده شیمیایی خاص درمان می‌شوند تا بتوانند اشعه‌های فرابنفش را منعکس کنند و از جذب آن جلوگیری کنند.

فاهران، یکی دیگر از مغازه داران بازار گودولیا به این موضوع گفت: بنابراین ما دیگر انباری را نگه نمی داریم.

شالینی، کارشناس مراقبت از پوست در این باره می گوید: «مردم عموماً این واقعیت را نادیده می گیرند، اما انبوه روسری های مصنوعی طراحی شده از رنگدانه ها محافظت می کند، اما در عین حال عرق را جذب نمی کند و همچنین باعث ایجاد عفونت های مختلف می شود زیرا در نهایت پوست خفه می شود.

شریا، دانش آموز کلاس دوازدهم، اذعان کرد: «در هنگام انتخاب روسری و دستکش، بیشتر به دنبال رنگ و چاپ خوب هستم.

سرشتی شوکلا، یکی از مدیران مدیریت در شهر، ادعا کرد: روسری‌های شیک و دستکش‌های رنگ پوست با هر لباسی به خوبی ست می‌شوند و راهی مقرون‌به‌صرفه برای اکسسوری کردن خود و ماندن در روندها شده‌اند.

در حالی که برخی از دختران بر این باورند که پوشیدن دستکش و روسری آنها را مد روز جلوه می دهد، دخترانی که دو چرخ رانندگی می کنند نسبت به انتخاب مواد مناسب آگاهی بیشتری دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما