جریان هوا در اجاق های هیزمی

نگه داشتن یک منبع گرما در داخل اجاق گاز به گرم شدن هوای داخل دودکش کمک می کند، که به نوبه خود کمک می کند تا جریان هوا در اجاق گاز از جایی که هوا به سمت بالا کشیده  بخاری هیزمی می شود، شروع شود.

ما دوست داریم یک تکه روزنامه رول شده برداریم، آن را در یک انتها روشن کنیم و آن را زیر قسمت داخلی اجاق گاز قرار دهیم.

اگر می‌توانید دود روزنامه را ببینید که به سمت دودکش بالا می‌رود، نشانه آن است که بادکش کافی روی اجاق گاز وجود دارد تا بتوانید آتش را با موفقیت بیشتر بخاری گازی دست دوم روشن کنید.

روشن کردن آتش
قبل از روشن کردن آتش در اجاق گاز هیزمی، اطمینان حاصل کنید که همه دریچه های هوای قابل کنترل روی اجاق گاز کاملا باز هستند.

با ساخته شدن آتش و گرم شدن دودکش، آتش باید در نقاط مختلف در سراسر بستر روزنامه روشن شود تا به گسترش سریع و یکنواخت آتش به آتش سوزی کمک کند.

هنگامی که آتش چوب را گرفت، درب اجاق گاز باید بسته شود و دریچه های هوا باید کاملا بازی دخترانه فکری باز بمانند.

اگر پس از بسته شدن در، آتش در اجاق هیزمی شما فروکش کرد، می توانید تا زمانی که آتش روشن می شود، آن را برای چند دقیقه دیگر باز بگذارید.

با این حال توصیه نمی شود که درب اجاق گاز خود را برای مدت زمان آتش باز بگذارید زیرا جریان هوا به داخل اجاق گاز قابل کنترل نیست.

چگونه می توان یک اجاق چوب سوز را باقالی روشن کرد

درک اینکه چه زمانی تکه‌های چوب با اندازه‌های مختلف را به آتش اضافه کنید و نحوه استفاده از دریچه‌های هوا روی اجاق‌های چوبی خود برای کمک به راه‌اندازی اجاق‌های هیزمی کلیدی است.

  • منابع:
    1. How to use a wood burning stove
  • تبلیغات:
  1. آیا سارقان موزه بریتانیا دستگیر شدند؟
  2. داستانهای موفقیت استارتاپ های بزرگ ایران!
  3. کاشت نهال فلفل دلمه ای در گلدان
  4. مرگ مشکوک پیرمرد با خوردن توت فرنگی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما