با الکل صنعتی 20  لیتری طلاهای اکسید شده خود را جلا دهید

سه نوع اصلی الکل صنعتی 20  لیتری وجود دارد: ایزوپروپیل، متیل و اتیل. همه آنها سمی هستند و فقط الکل اتیل یا غلات می تواند توسط انسان مصرف شود، اما بقیه به عنوان مواد استریل کننده یا سوخت استفاده می شوند.

ایزوپروپیل الکل – که معمولاً ایزوپروپانول یا 2-پروپانول یا الکل مالشی نیز نامیده می شود – در بین پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد و این ماده سمی را بر روی سطوح، ابزار و بدن انسان می مالند تا خاصیت خنک کنندگی و ضدعفونی کنندگی آن داشته باشد

الکل مالشی که از ترکیب آب و پروپیلن تولید می‌شود، برای استریل کردن به خوبی عمل می‌کند. نرخ تبخیر بالای آن، آن را به یک انتخاب متداول برای تمیز کردن وسایل الکترونیکی تبدیل می کند، اگرچه در محصولات تمیز کننده روزمره نیز یافت می شود.

ایزوپروپیل الکل همچنین در لوازم آرایشی از جمله لوسیون ها یافت می شود. فرمول شیمیایی این نوع الکل C3H8O است.

اغلب، ایزوپروپیل الکل – همراه با انواع خطرناک تر الکل – محصولات حاوی عوامل تلخی هستند که مردم را از نوشیدن آن منصرف می کنند.

متیل الکل که متانول و الکل چوب نیز نامیده می شود، در درجه اول به عنوان یک حلال صنعتی استفاده می شود. به عنوان مثال، توسعه دهندگان رنگ پاک کن و فتوکپی از آن استفاده می کنند. افراد با تجربه و دانش نیز از متیل الکل برای ساخت مواد شیمیایی دیگر استفاده می کنند.

فرمالدئید به عنوان یک محصول جانبی متانول تجزیه کننده شکل می گیرد – برخی از صنایع از این محصول جانبی برای تولید همه چیز از پلاستیک گرفته تا مواد منفجره استفاده می کنند. همچنین به لطف نقطه انجماد بالای 143.68- درجه فارنهایت برای سوخت موتورهای احتراق داخلی و جلوگیری از یخ زدن سایر سوخت ها کار می کند.

شیمی به عنوان یک رشته، سه نوع الکل را می شناسد: ایزوپروپیل، متیل و اتیل الکل. هر یک از این انواع الکل دارای خواص متمایزی است، بنابراین برای دانشمندان – و به طور کلی انسان مهم است که تشخیص دهند کدام نوع الکل، اگر فقط به دلایل ایمنی باشد. هر نوع الکل نیز کاربردهای خاصی در محیط های شخصی و صنعتی دارد.

در حالی که هیچ شکلی از الکل برای انسان مفید نیست، این گونه به خودی خود سابقه طولانی در استفاده از الکل اتیلیک به عنوان یک داروی تفریحی دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما