استفاده از گیاهان دارویی ایران موجب درمان استرس می شود

گیاهان دارویی اغلب برای هر دو بیماری و افزایش مقاومت و ایمنی بدن از تاریخ تا به امروز ترجیح داده شده اند.

برخی از گیاهان دارویی مانند گیاهان دارویی ایران با طعم فوق‌العاده‌ای که به غذاها اضافه می‌کنند، بخش مهمی از وعده‌های غذایی ما هستند.

هر کدام از این گیاهان دارای انواع مختلفی از خواص هستند. به عنوان مثال، گروه خاصی از گیاهان در بیماری های سرطانی برای بیمار مقاومت می کنند، در حالی که انواع مختلف گیاهان برای بی خوابی مفید هستند و به افراد کمک می کنند.

بسیاری از این گیاهان گیاهانی هستند که به راحتی می توانیم به آنها دسترسی پیدا کنیم و در زندگی روزمره مصرف کنیم. در عین حال بسیاری از آنها گیاهانی هستند که در کشور ما رشد می کنند.

در مورد گیاهان دارویی که در کشور ما کشت می شود چطور؟ در اینجا به خواص و فواید گیاهان دارویی در ترکیه می پردازیم.

کشور ما، سرزمین های آناتولی، تقریباً در هر زمینه ای منبع بسیار خوبی برای تولید است و این امر در کشاورزی و اصلاح نباتات نیز صدق می کند.

در بسیاری از مناطق جغرافیایی کشورمان، گیاهان دارویی متعددی می رویند و از اینجا به شهرها منتقل می شوند. حتی اگر همه گیاهان دارویی نباشد، تقریباً همه آنها در کشور زیبای ما تولید و مصرف می شود.

گیاهان دارویی کشت شده در ترکیه و فواید آنها به شرح زیر است.

1-) زیتون: زیتون با روغن خود و مستقیماً با مصرف آن فایده ای جداگانه دارد. مشاهده شده است افرادی که به طور منظم زیتون مصرف می کنند و از روغن زیتون در وعده های غذایی خود استفاده می کنند، سالم تر هستند.

2-) برگ بو: در بسیاری از غذاها به ویژه در مناطقی با آب و هوای مدیترانه ای استفاده می شود و به غذاها طعم می بخشد. غذاهای حیوانی نیز جایگاهی ضروری در تهیه غذا دارند.

3-) انگور: در هر گوشه ای از آناتولی می روید و در هر گونه شفابخش متفاوتی دارد. این ماده غذایی که منبع شفابخش است به دلیل خواص آنتی اکسیدانی بالا برای کم خونی بسیار مفید است.

4-) انجیر: روغن انجیر، دانه، انجیر تازه و خشک را می توان جداگانه مصرف کرد و غذایی با خواص درمانی شدید است. انجیر نیز نزد قرآن مفتخر شده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما