آلو بخارا در بازار تهران مصرف کنید تا دچار پیری زودرس نشوید

آلو بخارا میوه ای است که نه تنها خوشمزه است بلکه فواید مختلفی برای سلامتی شما نیز دارد.

به اشکال مختلف، از بزرگ تا کوچک در رنگ های مختلف مانند آلو بخارا در بازار تهران صورتی، بنفش، قرمز، زرد، سبز و نارنجی وجود دارد.

آلو را می توان به صورت تازه یا خشک مصرف کرد. به نوع خشک آلو آلو می گویند. آنها اثرات مفیدی در درمان یبوست و پوکی استخوان دارند.

فواید سلامتی مختلف آلو بخارا به شرح زیر است:

رفع یبوست: آلو و آب آلو برای تسکین یبوست شناخته شده اند زیرا حاوی مقدار زیادی فیبر هستند.

فیبر با حجم دادن به مدفوع از یبوست جلوگیری می کند. بنابراین، به دفع مواد زائد از بدن شما کمک می کند. همچنین آلو و آب آن حاوی سوربیتول است که دارای اثرات ملین است.

آنتی اکسیدان ها: واکنش‌های مختلفی در بدن شما رخ می‌دهد که منجر به تولید گونه‌های فعال اکسیژن می‌شود. آنها می توانند به روش های مختلف به بدن شما آسیب برسانند.

آلو بخارا حاوی آنتی اکسیدان هایی است که با از بین بردن گونه های فعال آزاد به مبارزه با آنها کمک می کند و از این رو در برابر التهاب محافظت می کند.

آنها همچنین سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنل هستند که اثرات مفیدی بر سلامت استخوان شما دارند، خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

آنتی اکسیدان ها همچنین می توانند به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کنند. بنابراین باید مقدار انگشت شماری آلو و آلو را در رژیم غذایی خود مصرف کنید.

قند خون را کاهش می دهد: آلو بخارا با وجود داشتن کربوهیدرات های قابل توجه در آن، توانایی کاهش سطح قند خون را دارد.

این به این دلیل است که آنها حاوی هورمونی به نام آدیپونکتین هستند که به تنظیم سطح قند خون کمک می کند.

آنها همچنین حاوی فیبر هستند که قند را جذب می کند و از این رو به کاهش سطح قند خون کمک می کند. به این ترتیب آلو و آلو می تواند به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دوم کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما